امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۵/۹/۲ تعداد بازدید: ۵۳۱
print

دره حیرت‌انگیز شیرز با جاذبه‌های گردشگری بکر و شگفت‌انگیز...

شیرز؛ آبشاری بکر در کوه کاکیزه کوهدشت

دره حیرت‌انگیز شیرز با جاذبه‌های گردشگری بکر و شگفت‌انگیز، چشمه‌ها، آبشارها و درختان وحشی پر میوه‌اش در بخش زردلان و در منطقه‌ای به نام اولاد قباد قرار دارد که دارای طبیعتی زیبا، چشمه‌های جاری با آب فراوان، صخره‌های تندوتیز و میوه‌های وحشی فراوان است.

در این تنگه شگفت‌انگیز درخت‌های کوهی میوه از جمله انگور، انجیر و گلابی وجود دارد، مجسمه‌ها و آثار تاریخی منحصربه‌فردی در غارهای این تنگه کشف‌شده است که نشان از تاریخ کهن این دیار دارد.

آب‌وهوای سرد و کوهستانی این منطقه پوشش گیاهی و جنگلی بکری به وجود آورده و از پوشش جانوری خوبی برخوردار است که عظمت طبیعت را می‌توان در دل این تنگه دید و با تمام وجود به آرامشی عجیب رسید.

رود کوچکی از میان این تنگه عبور می‌کند، رودی با سراب‌ها و چشمه‌های زلال که در مسیر خود آبشارهای زیبایی را به وجود آورده است.

کوه‌ها، صخره‌های منحصربه‌فرد، پوشش گیاهی و جنگلی زیبا، طبیعت دل‌انگیز و آبشارهای متعدد که از دل این تنگه بیرون می‌آید زیبایی خاصی به این دره تنگ و صخره‌ای بخشیده است.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.