امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۶/۴/۸ تعداد بازدید: ۴۸۴
print

ویژه نامه در مورد 7 تیر

هفتم تیر

اگر تقویم را ورق بزنید و به هفتم تیر، یعنی امروز برسید، می بینید که گوشه تقویم نوشته شده: سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش.

امروز روزی است که بهترین یاران انقلاب اسلامی و امام رحمه الله ، به دست منافقان به شهادت رسیدند. امروز یک روز پر از غم و اندوه برای ما ایرانیان است؛ چون ما در این حادثه بهترین خدمتگذاران انقلاب را از دست دادیم. ما هر سال با فرا رسیدن هفتم تیرماه،یاد ونام این شهیدان بزرگ را گرامی می داریم و به روح بلندشان درود می فرستیم.

آن روز تلخ

آن روز همه افسرده و غمگین بودند. مردم با شنیدن صدای انفجار، خودشان را به محل حادثه رساندند و ساختمان ویران را دیدند. بچه ها! آیا می دانید از چه روزی حرف می زنم؟ بله، از روز هفتم تیرماه؛ روزی که منافقان در محلی که عده ای از یاران انقلاب جمع شده بودند، بمب گذاری کردند و همه آنان را به شهادت رساندند. وقتی مردم برای پیدا کردن جسدهای آنان وارد ساختمان شدند با بدن هایی پاره پاره و در و دیواری به رنگ خون روبه رو شدند. همه ما امروز با فریاد مرگ بر منافق، نفرت خودمان را از دشمنان انقلاب و اسلام اعلام می کنیم.

انسان های خوب

آقا اجازه! چرا دشمنان و منافقان در روز هفتم تیر آن انسان های خوب را به شهادت رساندند؟ معلم لبخندی زد و گفت: «محمدجان! منافقان نمی خواهند انقلاب اسلامی ما پایدار باشد، آن ها نمی خواهند ایران وانقلاب پیشرفت کند؛ برای همین آدم هایی را که می توانند برای انقلاب مفید باشند، از بین می برند. آیت اللّه بهشتی و یارانش هم از جمله کسانی بودند که می توانستند در پیشرفت انقلاب نقش بسیار زیادی داشته باشند. امّا بچه ها! آیا منافقان می توانند به هدفشان برسند؟ می دانم که جواب همه شما،نخیر است.

خار در چشم دشمن

«بهشتی خاری بود در چشم دشمنان». اگر گفتید این جمله از کیست؟ می دانم که بسیاری از شماها حدس زده اید. بله، این جمله از امام خمینی رحمه الله ، رهبر انقلاب اسلامی است. امام خمینی رحمه الله ، پس از شنیدن خبر شهادت آیت اللّه بهشتی و یارانش، بسیار غمگین شدند و در سخنرانی خود به مناسبت روز هفتم تیر، این جمله را بیان کردند. همان طور که امام خمینی گفته اند، دشمنان اسلام از وجود مردی مبارز مانند بهشتی بسیار می ترسیدند و گمان می کردند با از بین بردن او،به هدف هایشان خواهند رسید. ولی این طور نشد.

شهیدان بزرگ

بچه ها! حتما تا به حال به بهشت زهرای تهران رفته اید. در قسمتی از بهشت زهرا، شهیدان هفتِ تیر به خاک سپرده شده اند؛ شهیدانی مانند حسن آیت، محمدرضا پاک نژاد، محمد منتظری و شهیدان بزرگ دیگر. شما در همان جا می توانید قبر شهید بهشتی را هم ببینید. این ها کسانی بودند که جانشان را در راه انقلاب فداکردند؛ پس باید به مقام آنان احترام گذاشت و ازآنان همیشه به نیکی یاد کرد؛ پس با هم برای شادی روح آن ها فاتحه می خوانیم و با هم عهد می بندیم که راهشان را ادامه دهیم.

ما هستیم

«تا ما هستیم شما هیچ وقت به هدفتان نمی رسید». بچه های خوبم! این فریاد همه کسانی است که به انقلاب اسلامی علاقه دارند. در این روز، یعنی روز هفتم تیر ما به منافقان می گوییم که هرگز به هدفشان نخواهند رسید. شما بچه های خوب انقلابی هم حتما حرف مرا قبول دارید که دشمن با به شهادت رساندن آیت اللّه بهشتی و یارانش، نه تنها به هدفش نرسید،بلکه سبب شد تا مردم ایران،برای همیشه از آنان متنفر باشند. دشمنان و منافقان باید بدانند تا بچه های خوب و مسلمانی مانند شما هستند، هرگز نمی توانند به انقلاب ما آسیب برسانند.

عاشورای تیرماه

هفتم تیر ما را به یاد روزهای غم انگیز دیگری می اندازد. بله، این روز ما را به یاد روز عاشورا و کربلا می اندازد. می دانیم که 72 تن از بهترین یاران انقلاب به همراه شهید بهشتی در این روز به شهادت رسیدند و همین طور می دانید که یاران امام حسین علیه السلام هم 72 تن بودند. چه شباهت زیبایی! شهیدان هفتم تیر هم هدفی مثل هدف شهیدان عاشورا داشتند. آن ها هم مثل شهیدان کربلا برای حفظ اسلام مبارزه می کردند و در این راه به شهادت رسیدند. در این روز از خدا می خواهیم که آن ها را با شهیدان کربلا محشور کند. ان شاءالله!

دانشمند شهید

بچه ها! کدام یک از شما با شهید بهشتی آشنا هستید؟ شهید بهشتی مردی بود که از علم فراوانی بهره می برد. او به بسیاری از زبان های خارجی آشنایی داشت و یکی از بهترین دانشمندان انقلاب بود. او دوست داشت همه بچه های ایران برای دفاع از اسلام و انقلاب به خوبی درس بخوانند.

پس یکی از درس هایی که شما بچه ها باید از زندگی این مرد بزرگ بگیرید، تلاش برای درس خواندن و باسواد شدن است. امیدوارم که همه ما بتوانیم راه این شهیدان را ادامه بدهیم.

زیارت شهیدان

همه بچه های دبستان، امروز شاخه های گلی در دست دارند و در صف های منظم ایستاده اند. روی پلاکاردی که در دست یکی از دانش آموزان قرار دارد نوشته شده: هفتم تیر، سالروز شهادت آیت اللّه بهشتی و یارانش گرامی باد! بچه های دبستان، امروز به مناسبت هفتم تیر قرار است به همراه آموزگاران خود به بهشت زهرا بروند و با شاخه های گل یاد و خاطره این شهیدان بزرگ را زنده نگه دارند. بچه ها! شما تا به حال چنین کاری کرده اید؟ هرکدام از شما هم می توانید امروز با شاخه های گل به زیارت قبر شهیدان شهرتان بروید.

نام های ماندگار

بچه ها! آیا می دانید چه چیزی باعث می شود تا نام یک نفر در تاریخ باقی بماند؟ بله بچه ها، نام انسان های بزرگ که برای هدف های بزرگ تلاش می کنند، همیشه به نیکی می ماند. شهیدان هفتم تیر هم از جمله انسان های بزرگی بودند که نامشان در تاریخ باقی خواهد ماند. شما می توانید با مطالعه زندگی شهیدان و انسان های بزرگ؛ مثل شهیدان هفتم تیر و شهید بهشتی، به راز این بزرگی و ماندگاری پی ببرید. امیدوارم که با مطالعه زندگی آن ها و با الگو گرفتن از ایشان انسان های بزرگی بشوید؛ انسان هایی که در راه هدفشان از هیچ دشمنی نمی ترسیدند. ان شاءاللّه .

  • - گردآوری: تبیان لرستان
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.