امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۸/۶/۱۳ تعداد بازدید: ۷۴
print

انگیزه مردم برای انجام واجبات تقویت شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌ در هیئات مذهبی انگیزه مردم را برای واجبات تقویت شود، افزود: راه تقویت دین یادآوری قیامت است این در حالی‌است که مسئله یادآوری قیامت، تشویق بر کسب حلال و پرهیز از لقمه حرام راه تقویت دین است.

به گزارش ایکنا از لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‎آباد امروز سه‌شنبه، ۱۲ شهریور در همایش بزرگ «عاشورائیان» ویژه مبلغین، مسئولین هیئات مذهبی و مداحان شهرستان خرم‌آباد، اظهارکرد: ماه محرم ماه عزای سید شهیدان و سرور عالمیان؛ ماه حضور مردم در صحنه زیر چتر ولایت است.
وی با ذکر این مطلب که محرم ماه وحدت امت اسلامی با نام حسین ابن علی است، ادامه داد: محرم ماه بصیرت و آشنایی با دین خدا و به اهتزاز درآمدن پرچم توحید است.
آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که باید در این ماه زیر سایه امامت و ولایت قرار بگیریم، خاطرنشان کرد: مبلغان، مسئولین هیئات مذهبی و مداحان اهل‌بیت(ع) بیشترین نقش را در برپایی محفل عزای حسین دارند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که هیئات مذهبی در سایه عزاداری امام‌حسین(ع) دین را زنده نگه داشتند، ادامه داد: در عالم بزرگ‌ترین اجتماع، اجتماع حسینی بالاترین شور، شور حسینی است چراکه تنها پرچمی که می‌تواند همه را دور خود جمع کند پرچم حسینی است.
امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که از سرمایه‌های بزرگ معنوی، محبت اهل‌بیت است که در دل ماست، ادامه داد: محافل و مجالس حسینی منار اسلام و زحمات هیئات مذهبی برای نشر معارف و بقای اسلام است.
مهم‌ترین مسئولیت هیئات مذهبی هدایت دینی و استقامت جمعی است
وی با طرح این سؤال که مهم‌ترین رسالت مبلغان دین هیئات مذهبی چیست، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسئولیت هیئات مذهبی هدایت دینی و استقامت جمعی است تا مردم در مسیر خدا قرار گیرند.
آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که ذاکر اهل‌بیت و تشکیل هیئت برای هدایت مردم به سوی خداست، ادامه داد: امروز دین نقش اساسی در زندگی مردم است کمااینکه «حب الحسین» جهانی شده است و مکتب عاشورا همه باید در خود جمع کرده است.
تقابل استکبار جهانی با اثربخشی عاشورا
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به این‌که هیئات مذهبی باعث شد انقلاب اسلامی جهانی شوند و امروز عراق و یمن و سوریه و دورافتاده ترین جای اسلام سیه پوش عزای امام‌حسین(ع) است، اضافه کرد: دشمنان به اثربخشی نهضت عاشورا پی برده‌اند و با آن مقابله می‌کنند.
امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که دو خطر مجالس عزاداری را تهدید می‌کند، ادامه داد: اول مسئله تحریف و خرافات است انگلیسی‌ها از روز اول با نهضت عاشورا مقابله کردند و از طریق تحریف به‌دنبال کم‌رنگ کردن عاشورا بودند این در حالی‌است که روح نهضت عاشورا مقاومت است.
این مفسر قرآن‌کریم با اشاره به این‌که نقشه انگلیس این است که روح نهضت عاشورا را از بین ببرند، خاطرنشان کرد: خطر دیگری که مجالس عزاداری را تهدید می‌کند تمسخر و زیر سؤال بردن نهضت حسینی است و این مکر آمریکایی‌هاست.
وی با ذکر این مطلب که امروز دشمنان در قالب طنز و استهزا با نهضت امام حسین(ع) می‌جنگند، اضافه کرد: مداحان در سخنرانی‌ها و مداحی‌ها مواظب اشعار و مداحی‌ها باشند مبادا اجتماعات و هیئات‌ها خلوت شود.
آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که عالم‌ مجاهدی چون شیخ زکزاکی ۲۰ میلیون را شیعه می‌کند و نام امام حسین(ع) را در نیجریه بزرگ می‌کند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران و حزب‌الله لبنان برخواسته از نهضت عاشورا است.
تقویت انگیزه مردم برای انجام واجبات
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به این‌ در هیئات مذهبی انگیزه مردم را برای واجبات تقویت شود، افزود: راه تقویت دین یادآوری قیامت است این در حالی‌است که مسئله یادآوری قیامت تشویق بر کسب حلال و پرهیز از لقمه حرام راه تقویت دین است.
امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که روی آوردن جوانان به مجالس حسینی فرصت است، اضافه کرد: صرف عزای خیابانی کافی نیست در کنار برای خیابانی موعظه و تشویق بر کسب حلال باشد.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.