امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۹/۲/۱۴ تعداد بازدید: ۱۸۸
print

ثبت ملی بیش از ۲۴۰۰ اثر غیرمنقول فرهنگی و تاریخی لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع لرستان با اشاره به ثبت ملی ۵ اثر فرهنگی و تاریخی گفت: تعداد کل آثار غیر منقول فرهنگی این استان که ثبت ملی شده است به ۲ هزار و ۴۱۳ اثر رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه‌های جداگانه مراتب ثبت ملی ۵ اثر فرهنگی، تاریخی را به استاندار لرستان ابلاغ کرد.

سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در این رابطه بیان داشت: به منظور حفاظت از آثار فرهنگی تاریخی استان و به پیشنهاد این اداره کل و موافقت دفتر ثبت وزارت میراث فرهنگی ۵ اثر لرستان در فهرست آثار غیر منقول فرهنگی تاریخی ثبت ملی شدند.

وی گفت: اثر فرهنگی تاریخی حمام روستای قشلاق و پل قلعه کرم و خانه روناسی، خانه قاضی زاده و خانه رِئیسی در شهرستان بروجرد با شماره‌های جداگانه در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع لرستان با بیان اینکه با ثبت این آثار تعداد کل آثار غیر منقول فرهنگی لرستان به ۲ هزار و ۴۱۳ اثر می‌رسد، افزود: پرونده ۴۰۰ اثر غیر منقول فرهنگی، تاریخی لرستان نیز جهت بررسی و ثبت ملی به دفتر ثبت وزارت میراث فرهنگی ارسال شده است.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.