امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۷/۱۰/۴ تعداد بازدید: ۴۶
print

 در راستای تسریع در روند دریافت دارو؛ دفتر تایید داروهای خاص لرستان به کلینیک استانداری منتقل شد

دفتر تایید داروهای خاص لرستان به منظور تسریع در روند دریافت دارو به کلینیک استانداری منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در راستای تسریع روند دریافت دارو توسط بیماران خاص، دفتر تأیید داروهای خاص را از این معاونت به کلینیک استانداری لرستان منتقل کرد.

با این اقدام دیگر نیاز نیست بیماران خاص برای دریافت تأییدیه نسخه دارویی و دریافت یارانه آن مسافت طولانی داروخانه مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی و داروخانه امام خمینی(ره) تا معاونت غذا و دارو را طی کنند.

ساختمان کلینیک استانداری روبروی داروخانه امام خمینی(ره) قرار دارد و فاصله آن تا داروخانه مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی حدود ۵۰۰متر است. به این ترتیب بیماران خاص به راحتی می توانند روال اداری را برای دریافت داروی خود انجام دهند.

تا پیش از این موضوع بیماران خاص پس از دریافت نامه از دو مرکز توزیع دارویی فوق برای دریافت نامه یارانه دارو باید به معاونت غذا و داروی دانشگاه که در شمال شهر خرم آباد قرار دارد مراجعه می کردند و این بُعد مسافتی به ویژه برای بیمارانی که از شهرستان های دیگر استان و حتی استان های مجاور برای معالجه و دریافت دارو مراجعه می کردند، مشکلات زیادی را ایجاد می کرد.

در این دفتر بیماران خاص به ویژه بیماران سرطانی، پیوند کلیه و کبد تا ۵۰ درصد یارانه دارو دریافت می کنند و اگر تحت پوشش سازمان های حمایتی مانند بهزیستی یا کمیته امداد حضرت امام(ره) باشند این یارانه به ۸۰ درصد خواهد رسید.

مسئول دفتر داروهای خاص معاونت غذا و داروی استان در این باره گفت: این دفتر طی روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت ۷ تا ۱۵:۳۰ در خدمت بیماران است.

محمد بهرامی عنوان کرد: طی شش ماهه نخست امسال دانشگاه علوم پزشکی لرستان حدود ۱۰ میلیارد ریال یارانه دارو را که عمدتا مربوط به بیماران سرطانی است به این عزیزان اعطا کرده است.

وی ادامه داد: ما در طول روز بین ۵۰ تا ۶۰ مراجعه کننده داریم که در بین آن ها بیمارانی از استان های هم جوار نیز وجود دارند.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.