امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۸/۵/۲۲ تعداد بازدید: ۷۱
print

عید قربان روز نمایش وحدت و قدرت مسلمانان است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه مسلمانان وحدت و قدرت خود را در روز عید قربان به نمایش می گذارند، گفت: آل سعود با دلارهای نفتی در میان مسلمانان تفرقه می‌افکند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز عید سعید قربان در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: کرامت و شرافت انسان به تقوا است، امام علی(ع) می فرماید «خداوند متعال اعمال انسان را با داشتن دو صفت می پذیرد، یکی تقوا دیگری اخلاص».

وی یادآور شد: علت قبول شدن قربانی هابیل داشتن تقوا و اخلاص بوده است و اگر قربانی قابیل قبول نشد برای این است که از تقوا و اخلاص برخوردار نبوده است.

در روز عید قربان بزرگترین عبادت در اسلام انجام می شود

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد عید سعید قربان را تبریک گفت و افزود: در روز عید قربان بزرگترین عبادت در اسلام انجام می شود و آن انجام مناسک حج است. حجاج و زائران بیت الله الحرام در سرزمین منا امروز موفق می شوند بزرگترین عمل عبادی را انجام دهند، با تراشیدن سر، رمی جمرات و قربانی کردن.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مناسک حج دارای ابعاد گوناگون است، تصریح کرد: بعد معنوی، اخلاقی و تربیتی حج بسیار با عظمت است. حج برای معنویت است اما یکی از ابعاد مهم حج بعد سیاسی حج است که بسیار مهم است و خود دارای ابعاد گوناگون است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از ابعاد سیاسی حج اتحاد و اقتدار امت اسلامی است، افزود: مسلمانان وحدت و قدرت خود را در روز عید قربان به نمایش می گذارند. هیچ عاملی برای اتحاد و اقتدار امت اسلامی قوی تر و مهم تر از حج نیست، برای اینکه در حج از بلاد اسلامی مختلف، همه اقوام، همه مذاهب و ملل جمع هستند. روز عید قربان روز اتحاد و اقتدار امت اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه یکی دیگر از ابعاد سیاسی حج برائت از مشرکان است، گفت: همانگونه که رهبر انقلاب در پیام خود به کنگره عظیم حج فرمودند، برائت از مشرکان به معنای بیزاری از همه بی رحمی ها و ستم ها و زشتی ها و فسادهای طاغوت زمان است. وقتی می گوییم برائت از مشرکین یعنی ایستادگی در برابر زورگویان و ظالمان و ستمگران.

آل سعود با دلارهای نفتی در میان مسلمانان تفرقه می افکند

آیت الله میرعمادی ادامه داد: ببینید امروز در میان کشورهای اسلامی چه وضعیتی وجود دارد، امروز آمریکا از کشورهای اسلامی باج خواهی می کند و رژیم نژاد پرست صهیونیستی در سرزمین قدس مسلمانان را قتل عام می کند و کودکان و زنان بی گناه را می کشد. این رژیم کودک کش در نزد آمریکایی هایی اعتبار دارد.


وی خاطرنشان کرد: آل سعود در سرزمین یمن مسلمانان مظلوم را بمباران می کند و خانه های آن ها را ویران می کند و با دلارهای نفتی در میان مسلمانان تفرقه می افکند،  با دلارهای نفتی در برابر جبهه مقاومت اسلامی ایستادگی می کند. این وضعیت کشورهای اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: از این رو وقتی برائت از مشرکان مطرح می شود یعنی بیزاری از رفتار خباثت آمیز قدرت های متجاوز،  تنفر از رژیم های فتنه انگیز و دوری از حکومت های نژاد پرست.


آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه یکی دیگر از ابعاد سیاسی حج رسیدگی به مشکلات مسلمانان و برطرف کردن ظلم و گرفتاری از مسلمانان است، اظهار داشت: امروز بزرگترین ظلم علیه مسلمانان توطئه آمریکای خبیث و دولت های خائن تحت عنوان معامله قرن است.  آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال از بین بردن قدس هستند، اما مسلمانان با اتحاد و هوشیاری باید به یاری فسلطینیان بشتابند.

وی تصریح کرد: امروز مسلمانان فلسطین نیاز به کمک دیگر مسلمانان دارند و قطعا هوشیاری و وحدت مسلمانان این پروژه شیطانی معامله قرن را به شکست منتهی خواهد کرد.

بستر ازدواج جوانان در دهه امامت و ولایت فراهم شود

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از عید قربان تا عید غدیر به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است، گفت: در این ایام مردم مقید هستند بستر ازدواج جوانان را فراهم می کنند، تقاضایی که از مردم سخاوتمند و خیر داریم این است که در امر ازدواج جوانان کمک و یاری کنید، پدر و مادرها برای جلوگیری از فساد و بی بند و باری به فکر ازدوج جوانان باشید، ازدواج تاخیر نیفتد.

آیت الله میرعمادی افزود: مخصوصا خیرین در امر تهیه جهیزیه برای دختران نوعروس کمک و حمایت کنید تا در این ایام که متعلق به امام علی(ع)  است به سیره آن حضرت عمل کنیم.

وی یادآور شد: کمک به تهیه جهیزیه و کمک به امر ازدواج جوانان ثوابش کمتر از ثواب حج نیست.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.