امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۸/۵/۲۲ تعداد بازدید: ۷۶
print

 مدیرکل حج و زیارت لرستان زائران حج تمتع لرستان در سلامت کامل هستند

مدیرکل حج و زیارت لرستان با تاکید بر اینکه زائران حج تمتع این استان در صحت و سلامت کامل هستند، گفت: زائرین لرستان از نظر بهداشتی، خدماتی و امنیتی در شرایط بسیار خوبی هستند.

محمد خسروی در گفت و گو با خبرنگار مهر در سخنانی اظهار داشت: صبح شنبه در سرزمین مقدس عرفات زائرین استان لرستان به همراه سایر زائرین کشور عزیز ایران ضمن اعلام برائت و بیزاری از مشرکین و استکبار جهانی و حمایت از مظلومین عالم و آرمان های مردم مظلوم فلسطین، مراسم باشکوه برائت از مشرکین را در امنیت، سلامت و اقتدار کامل برگزار کردند.

وی، بیان داشت: همچنین بعدازظهر شنبه با زمزمه دعای پرفیض عرفه، هم نوا با سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) با خداوند خود به مناجات و راز و نیاز پرداختند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با اشاره به اینکه همچنین بعد از اذان مغرب زائرین استان لرستان از عرفات به سمت مشعر الحرام رفته و تا طلوع آفتاب در آنجا وقوف داشته و بعد از طلوع آفتاب عازم سرزمین مقدس منا می شوند.

خسروی، بیان داشت: زائرین به مدت سه روز در سرزمین مقدس منا وقوف خواهند داشت.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه خوشبختانه همه شرایط به گونه ای بوده که زائرین ما در سلامت کامل هستند، افزود: زائرین لرستان از نظر بهداشتی، خدماتی و امنیتی در شرایط بسیار خوبی هستند و تمامی زائرین ما در صحت و سلامت کامل هستند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با تاکید بر اینکه امسال هزار و ۳۵۰ زائر از استان لرستان در قالب ۹ کاروان عازم حج تمتع شدند، تصریح کرد: زائران لرستان همراه با سایر زائران کشور که جمعا ۸۲ هزار و ۵۵۰ زائر بودند مناسک حج را به خوبی، عزت، اقتدار، امنیت و کرامت برگزار کردند.

خسروی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکشنبه روز عرفه در کشور ایران و عراق است، افزود: در این راستا دعای پرفیض عرفه در بین الحرمین برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی بسیار خوبی انجام شده و تمامی زائران لرستانی که در نجف اشرف، سامرا و کاظمین حضور دارند به بین الحرمین انتقال داده می شوند، گفت: در این راستا خیل عظیمی از شیعیان در بین الحرمین دعای پرفیض عرفه را هم نوا با امام حسین(ع) نجوا می کنند و با خداوند راز و نیاز خواهند کرد.

مدیرکل حج و زیارت لرستان، تاکید کرد: برنامه ریزی دقیق و منظمی در عربستان و عراق تدارک دیده شده تا زائران عزیز فیض کامل را از دعاها و سرزمین های مقدس ببرند و نایب الزیاره همه هم استانی های عزیز خواهند بود.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.