امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۷/۳/۲۹ تعداد بازدید: ۴۳
print

 مدیرکل محیط زیست لرستان طرح‌های مناطق گردشگری باید تحت نظر محیط‌زیست عملیاتی شوند

مدیرکل محیط‌زیست لرستان تأکید کرد: طرح‌های گردشگری که در مناطق حفاظت‌شده قرار دارند باید در قالب طرح مدیریت منطقه اجرا شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد فتحی بیرانوند ظهر یکشنبه در کارگروه گردشگری لرستان در سخنانی با بیان اینکه مباحث گردشگری هر ساله در جلسات مختلف مطرح می شود و این در حالیست که پیگیری نمی شوند اظهار داشت: در این راستا دبیرخانه کارگروه مناطق گردشگری استان را احصا کند و با توجه به فصول مختلف در کارگروه تخصصی مورد بررسی قرار گیرند.

وی با اشاره به منطقه اشترانکوه و دریاچه گهر بیان داشت: جلسه چند ساعته ای برای ساماندهی این منطقه در قالب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برگزار شد.

مدیرکل محیط زیست لرستان از ابلاغ این برنامه ها به دستگاههای اجرایی خبر داد و گفت: اگر دستگاهی وظایف خود را در این رابطه انجام ندهد معرفی می شود و باید پاسخگوی عملکرد خود باشد.

فتحی بیرانوند در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مناطق حفاظت شده تحت قوانین و مقررات خاص هستند ادامه داد: تصمیمات فردی و سلیقه ای برای این مناطق نمی توان اخذ کرد.

وی با بیان اینکه طرح های گردشگری که در مناطق حفاظت شده قرار دارند باید در قالب طرح مدیریت منطقه اجرا شوند گفت: با توجه به سیاست جدید سازمان محیط زیست استفاده از پتانسیل های گردشگری مورد توجه قرار گرفته و باید بحث مدیریت منطقه در رابطه مناطق حفاظت شده مدنظر قرار گیرد.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.