امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۷/۵/۲ تعداد بازدید: ۴۹
print

 نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد تنفس ۲ ساله برای پرداخت بدهی فعالان اقتصادی فراهم شود

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: ایجاد تنفس ۲ ساله برای پرداخت بدهی فعالان اقتصادی، امکان تجدید حیات واحدهای تولیدی را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین سلاح ورزی ظهر امروز دوشنبه در مراسم تجلیل از فعالین اقتصادی لرستان گفت: لازم است که یک تنفس دوساله برای پرداخت بدهی فعالین اقتصادی ایجاد شود.

وی افزود: در شرایط اقتصادی کنونی لازم است تصمیمی گرفته شود که مشکلات بیمه ای، بانکی، مالیاتی و ...واحدها و فعالین اقتصادی برطرف شود و شورای هماهنگی اقتصادی کشور که متشکل از سران سه قوه است نسبت به فراهم کردن تنفس دوساله برای فعالین اقتصادی، اقدام کند.

سلاح ورزی ادامه داد: هدف از این طرح این نیست که بدهی ها پرداخت نشود بلکه هدف این است که سران سه قوه نوعی تصمیم فراقانونی برای حمایت از واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی اتخاذ کنند تا ظرف این مدت ۲ تا ۳ ساله امکان تجدید حیات برایشان فراهم شود.

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد گفت: این شرایط مشابه عفو عمومی خواهد بود و فرصتی برای بهبود شرایط اقتصادی واحدهای تولیدی است.

سلاح ورزی افزود: درست است که در حال حاضر تامین اجتماعی واحدی را تعطیل نمی کند اما در صورتی که هزینه بیمه را ندهد باید ماهانه ۲ درصد جریمه بپردازد؛ در مورد قانون مالیات های مستقیم هم همین مشکلات وجود دارد و اگر کسی بدهی داشته باشد حق ثبت شرکت، ثبت صورتحساب، خروج از کشور و ...ندارد.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.