امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۴۰۰/۱/۷ تعداد بازدید: ۵۷۹
print

نماینده ولی‌فقیه در لرستان موانع بر سر راه تولید و اقتصاد رفع شود

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه باید موانع بر سر راه تولید و اقتصاد رفع شوند، بر لزوم پیگیری مطالبات مردم لرستان به صورت مستمر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا و پرهیزگاری نیرویی است که در وجود هر انسانی پیدا شود می‌تواند در فعالیت اجتماعی داشته باشد و خود را هم پاک و منزه نگه دارد.

ضرورت قطع زنجیره بیماری کرونا با رعایت پروتکل‌ها

وی عنوان کرد: تقوا نوعی واکسن است که با وجود آن انسان در اجتماع حضور دارد، بالاترین و دشوار ترین مسئولیت‌ها در اختیارش هست اما در آنها دچار خطا و لغزش نمی‌شود، بیت المال مسلمین را در اختیار دارد اما خطا نمی‌کند و پا را از حق فراتر نمی‌گذارد، چون عالم را مظهر خدا می‌داند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه امام علی (ع) می‌فرماید که اگر ما به گذشته نگاه کنیم و از گذشته پند بگیریم و آن را مانند آینه در جلوی خود نگه داریم، همان تقوایی است که باعث می‌شود انسان گرفتار گناه نشود و در شبهه‌ها فرو نرود گفت: اجتماعات مسلمین برای این است که در مسیر الهی حرکت کنیم.

حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه گفت: ویروس کرونا در ایران و همه جای دنیا در حال گردش است، سه شهر از لرستان که وضعیت آنها زرد بود نارنجی شده‌اند، باید تلاش کرد که زنجیره این ویروس قطع شود.

وی بیان داشت: قطع زنجیره این بیماری به رعایت پروتکل‌های ستاد کرونا بستگی دارد، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستور العمل های بهداشتی باید با دقت فراوان مورد توجه قرار بگیرند.

هدف دشمن تخریب اقتصاد ما است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» گفت: مقام معظم رهبری ۲۳ سال، سال‌ها را نامگذاری کردند، قبل از آن هم محورهای مهمی را در ابتدای سال اعلام می‌کردند.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه از این ۲۳ سال، شعار ۱۲ سال در ارتباط با مسائل اقتصادی بوده است عنوان کرد: شش سال متوالی پشت سر هم نیز به عنوان اقتصادی نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه علت این امر این بوده که دشمنان اقتصاد مملکت ما را هدف قرار داده‌اند افزود: هدف دولت، ملت، مقام معظم رهبری و همه دلدادگان به نظام اسلامی هم اقتصاد است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: هدف دشمن تخریب اقتصاد است و هدف ما سازندگی اقتصاد است.

ضرورت رفع موانع بر سر راه تولید

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی چهار دولت بر سر کار آمدند و هر کدام هم هشت سال بر سر کار بودند افزود: کارهای بنیادی، زیرساختی و سازندگی خوبی انجام شده، کسی نمی‌تواند اینها را انکار کند، در ساحت‌های مختلف عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و… اقدامات غیر قابل انکاری انجام شده اما به علت‌هایی موانعی هنوز اقداماتی باید صورت گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت رفع این موانع و حمایت از حوزه‌های مختلف افزود: اینکه مقام معظم رهبری بر مانع زدایی تاکید می‌کنند نشان دهنده این است که کارهایی که انجام شده نتوانسته در معیشت مردم خودش را نشان بدهد و مردم هم همچنان در امور اقتصادی و معیشتی در مشکل به سر می‌برند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: بایستی این موانع شناسایی شوند که کارشناسان این موانع را شناسایی کرده‌اند، ما هم جلسات مکرری با با کارشناسان برای رفع موانع بر سر راه تولید در استان مرتب برگزار کرده‌ایم.

مطالبات مردم لرستان پیگیری شود

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه حمایت‌ها هم باید صورت گیرد تا بشود مسیر ارتقای فرهنگی، رشد اقتصادی، بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم صورت گیرد گفت: در هر حال در استان طرح‌های نیمه تمام ملی و استانی داریم، بیکاری فراوان، تورم، عدم رونق مطلوب کسب و کار داریم که باید با تلاش و همت مضاعف و کار کارشناسی موانع را بر سر راه مردم و اقتصاد برداریم.

وی با بیان اینکه هم منصوب ولی فقیه در استان، ائمه جمعه و جماعات، فرهنگیان، دانشگاهیان، فرهیختگان و برجستگان، مطالبات مردم استان را که اتمام طرح‌های نیمه تمام ملی و استانی، اشتغال و مسکن و احیای کارخانه‌های تعطیل بوده را پیگیری کنند تصریح کرد: هم خودمان گام بر می‌داریم و هم در عین حال آنها را مطالبه می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تاکید کرد: خبرگزاری‌ها، رسانه‌ها، اهل قلم و سخن این مطالبات استان را بگویند و بنویسند و دنبال کنند، اینها بر پایه اخلاق مداری صورت گیرد.

جوان در هر جامعه‌ای محور حرکت است

حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میلاد حضرت علی اکبر (ع) گفت: ایشان به عنوان جوانی ولایتمدار، آگاه، دارای بصیرت دینی و شجاع، الگویی ارزشمند برای جوانان غیور ایران اسلامی است.

وی عنوان کرد: جوانان ایران اسلامی با الگو گیری از ایشان در صحنه‌های مختلف از انقلاب اسلامی دفاع کرده‌اند، با همین روحیه در عرصه‌های مختلف عمران، آبادانی و فرهنگی حضور دارند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه جوان در هر جامعه‌ای محور حرکت است ادامه داد: جوان در تمام حرکت‌های انقلابی، فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و… جوانان از همه جلوتر هستند.

حجت الاسلام شاهرخی بیان داشت: جوان ایران اسلامی، ادب، وقار، شجاعت، سخاوت، عبادت، اطاعت و ولایتمداری را از حضرت علی اکبر (ع) الگو می‌گیرد.

وظیفه جوان در دوران غیبت امام زمان (عج)

وی تاکید کرد: این الگو گیری می‌تواند که رشد، تعالی و کمال را برای جوانان در پی داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: امام علی (ع) می‌فرماید که یاران حضرت مهدی (عج) جوان هستند و پیر نیستند، سالخورده در بین آنها اندک است.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه هشت سال دفاع مقدس به ما نشان داد که ایثارگری، جانبازی و خدمت رسانی قشر جوان در راه تحقق آرمان‌های اسلامی چشمگیر تر از گذشته است گفت: پیامبر (ص) فرمود که خداوند من را به بشارت امت برانگیخت، جوانان من را یاری کردند اما بزرگسالان به مخالفت با من پرداختند.

وی گفت: وظیفه جوانان در زمان غیبت نیز، شناخت آموزه‌های دینی و عمل آن، امام شناسی و ولایتمداری، تهذیب نفس و خودسازی، دوری از آلودگی‌ها و مزین شدن به فضیلت‌های نیکو، آماده سازی جامعه برای ظهور امام عصر، حضور در انتخابات و… است.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.