امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۷/۶/۷ تعداد بازدید: ۱۰۴
print

۶۴۳ طرح اشتغال روستایی اعتبار گرفت ایجاد ۲۹۰۰ فرصت شغلی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه ۶۴۳ طرح اشتغال روستایی اعتبار دریافت کرد، گفت: طرح‌های مصوب بخش اشتغال فراگیر نیز ۲ هزار و ۹۰۹ فرصت شغلی ایجاد می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی آشتاب عصر امروز سه شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین برنامه های دولت در سال ۹۶ و ۹۷ پرداختن به بحث طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی است، اظهار داشت: لرستان نیز به دلیل قابلیت هایی که در مناطق روستایی خود دارد، بحث اطلاع رسانی این حوزه را شروع کرد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح ها با استقبال خوب مردم مواجه شد، تصریح کرد: یک هزار و ۸۱۶ طرح در سامانه «کارا» در بخش اشتغال روستایی با اعتبار ۴۲۷ میلیارد تومان و پیش بینی اشتغال ۷ هزار و ۶۵۳  نفر ثبت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: این طرح ها در دستگاه های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت و به کمیته فنی ارجاع شدند و در این کمیته تایید و به سیستم بانکی معرفی شدند.

برگزاری ۳۶ جلسه کمیته فنی بررسی طرح های اشتغال روستایی

آشتاب از برگزاری ۳۶ جلسه کمیته فنی استانی برای بررسی این طرح ها خبر داد و گفت: خروجی کار این است که تا تاریخ پنجم شهریورماه، ۶۴۳ طرح با اعتبار ۱۰۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و اشتغال دو هزار و ۳۹۵ نفر موفق به عقد قرارداد و دریافت تسهیلات بانکی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه ۹۸۵ طرح با اعتبار ۲۹۸ میلیارد تومان هم در دست بررسی در شعب استانی و شهرستانی است، افزود: ۱۸۸ طرح با اعتبار ۲۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در دست تصویب در بانک های عامل استانی است.

آشتاب خاطرنشان کرد: ۷۲ درصد این طرح ها در بخش کشاورزی، ۲۱ درصد در بخش صنعت و ۷ درصد هم در بخش خدمات است.

منتظر ابلاغ مرحله دوم تخصیص اعتبارات اشتغال روستایی هستیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ۸ طرح اشتغال روستایی در کمیته ملی تصویب شده است، اظهار داشت: این طرح ها با اعتبار ۹۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و ظرفیت اشتغال یک هزار و ۱۱۰ نفر تصویب شده است.

وی یادآور شد: ۵ طرح اشتغال روستایی با اعتبار ۶۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و اشتغال یک هزار و ۲۵۲ نفر در دست بررسی در کمیته ملی داریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه سهم لرستان از اعتبارات اشتغال روستایی ۲۵۲ میلیارد است که ۵۰ درصد اول آن ۱۲۶ میلیارد است و از این میزان حدود ۱۰۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان طرح موفق به عقد قرارداد شده اند، خاطرنشان کرد: برای مرحله دوم تخصیص نیز منتظر ابلاغ اعتبار هستیم.

ایجاد ۲ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی با اجرای طرح های اشتغال فراگیر

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح اشتغال فراگیر در لرستان گفت: ۲۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان سهم لرستان در بخش اشتغال فراگیر بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه از این میزان مبلغ ۹۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار به ۸۱۴ طرح اختصاص یافته و موفق به عقد قرارداد و دریافت تسهیلات شده اند، تصریح کرد: ۹۰۳ طرح با اعتبار ۲۳۹ میلیارد نیز در دست بررسی در شعب است.

‌یک هزار و ۴۱۳ نفر موفق به عقد قرارداد با بنگاه های تولیدی و اقتصادی در قالب طرح کارورزی شدند

آشتاب یادآور شد: پیش بینی اشتغال طرح هایی که موفق به عقد قرارداد شده اند نیز ۲ هزار و ۹۰۹ نفر است.

وی همچنین به طرح کارورزی اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته، یک هزار و ۴۱۳ نفر موفق به عقد قرارداد با بنگاه های تولیدی و اقتصادی شدند و امسال نیز در قالب طرح کارورزی ۳۲۱ نفر موفق به عقد قرارداد با واحدهای تولیدی شدند.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.