امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۷/۷/۸ تعداد بازدید: ۷۱
print

«تورقوزآباد؛ کوچه ماهر» روستایی که جهانی شد

سخنان احمقانه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم جعلی اسرائیل در سازمان ملل متحد، بار دیگر کاری کرد که او به مضحکه خاص و عام تبدیل بشود.

ماجرا از آنجا آغاز شد که او به رسم هر ساله خود با تعداد عکس و نقاشی به صحن سازمان ملل آمد. او که پیش از این با طرح ادعای شبیه به اینکه «ایرانی‌ها نمی‌توانند شلوار لی بپوشند و حکومت ایران، آن را ممنوع کرده!» مضحکه شده بود این بار به منطقه‌ای در اطراف تهران اشاره کرد که بنا بر ادعای او محل تاسیسات هسته‌ای مخفی ایران است!

نخست‌وزیر اسرائیل محل این «انبار مخفی» را کوچه ماهر در تورقوزآباد تهران معرفی کرد؛ مکانی که به گفته او از چشم بازرسان آژانس بین‌المللی هسته‌ای مخفی مانده است. او همچنین مدعی شد که دولت ایران برای آنکه فعالیت های هسته‌ای خود را لاپوشانی کند، ۱۵ کیلوگرم مواد رادیواکتیو در سرتاسر تهران پخش کرده است!

تورقوزآباد یا دوقوزآباد کجاست!؟

اگر مختصات جغرافیایی مکانی را که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح کرد، در نرم‌افزارهای مکان‌یاب جستجو کنید، به محلی در جنوب‌غربی شهر تهران در حدفاصل شهرهای اسلام‌شهر و کهریزک می‌رسید. روستای «تورقوزآباد» از توابع بخش کهریزک، در شهرستان ری قرار دارد و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۲۷۸ نفر شامل ۱۱۴۵ مرد، ۱۳۱۱ زن و  ۶۵۴ خانوار اعلام شده بود. این منطقه حدود ۸ کیلومتر با عوارضی تهران - قم فاصله دارد و فاصله آن با شهرک واوان نیز حدودا ۵ کیلومتر است.

ساکنان قدیمی‌تر این منطقه می‌گویند که چون در این روستا پنبه کشت می‌شده به آن تورقوزاباد می‌گفتند؛ یعنی زمینی که پر از قوزهای پنبه است!

واکنش کاربران به ادعای اسرائیلی‌ها

واژه تورقوزآباد بلافاصله بعد از آنکه در سخنرانی نخست‌وزیر اسرائیل مطرح شد، مورد توجه رسانه‌های اجتماعی قرار گرفت. کاربران با دستمایه قرار دادن اقدام مضحک نتانیاهو موجی از مطالب طنز را منتشر کردند. برخی از کاربران این گمانه را مطرح کردند که احتمالا نتانیاهو از سوی مقامان امنیتی ایرانی فریب خورده و اسنادی جعلی را به دست او رسانده اند.

اسماعیل معنوی در صفحه خود نوشت: «من موندم اون برادرِ وظیفه شناسی که مامورِ القای گافِ تورقوزآباد به نتانیاهو بوده، چطور تونسته توی اون شرایطِ خاص جلوی خنده هاشو بگیره...» کاربری دیگر هم با انتشار بخشی از فیلم اخراجی‌های ۲ که در آن اسرای ایرانی با نوشتن عبارت "عمو زنجیر باف" و "زنجیر منو بافتی" در لیست اسامی اسرا باعث می‌شوند تا بعد از خواندن آن توسط سرباز عراقی، همه بخندند؛  نوشت که «با شنیدن حرفای نتانیاهو درباره تورقوزآباد یاد این تیکه‌ی بامزه فیلم افتادم»

عباس عراقچی، معاون امور سیاسی وزارت خارجه نیز در ویدئویی که در اینستاگرام نیز پخش شد، گفت که  «من جدی فکر می‌کنم یک عده نتانیاهو را سر کار می‌گذارند. این‌دفعه او را به دارقوزآباد ارجاع داده‌اند.

کارخانه لواشک‌سازی یا کارگاه فرش‌شویی!؟

ویدئوهایی از این منطقه نیز منتشر شد که بسیار جالب توجه بود. در یکی از این ویدئوها چند جوان ایرانی شبانه به این مرکز رفته و با آن سلفی گرفتند.

یک کاربر نیز با انتشار تصاویر هوایی آن نوشت که «احتمالا داشتیم اونجا لواشک غنی‌سازی می‌کردیم.» در این تصویر به وضوح مشخص است که مکان ادعایی، یک قالیشویی است و فرش‌های عمدتا قرمزرنگ، برای خشک شدن زیر آفتاب، پهن شده‌اند!

ادعای مشابه اسرائیل درباره لبنان!

همزمان با سخنرانی نتانیاهو که حتی توسط مقامات آمریکایی‌ هم مورد تمسخر قرار گرفت، ارتش اسرائیل هم دست به اقدامی مشابه زد! آنها با انتشار تصاویری مدعی شدند که کارخانه تولید موشک‌های دقیق حزب الله لبنان را پیدا کردند. بر اساس این ادعای متوهمانه،   این کارخانه در نزدیکی یک ورزشگاه فوتبال و نزدیک به فرودگاه بین المللی بیروت قرار دارد.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.