امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۸/۹/۲۵ تعداد بازدید: ۳۲
print

اولین کاروان رسمی زائران ایرانی وارد دمشق شد

اولین کاروان رسمی زائران ایرانی با استقبال نماینده رهبر انقلاب در سوریه وارد فرودگاه دمشق شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین کاروان رسمی زائران ایرانی با استقبال آیت الله طباطبایی نماینده رهبرانقلاب و تعدادی از مسئولین سوری و ایرانی وارد کشور سوریه شد.

طی این مراسم آیت الله طباطبایی ضمن خیر مقدم به زائران، بازگشایی مسیر زیارت و امنیت موجود را مدیون خون شهدای مدافع حرم دانست و گفت : هشت سال پیش داعشیان در کوچه های اطراف حرم حضرت زینب (س) بودند و از ساختمان های اطراف حرم، زائران را به شهادت می رساندند اما اکنون ما باید صدها کیلومتر آن طرف تر برویم تا بوی نحس آن ها را حس کنیم.

وی ادامه داد: یادمان هست که وقتی هشت سال پیش در ایران گفتند که حرم حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه (س) در خطر است ، چقدر از جوانان و هیئتی ها آمدند و به مسئولین می گفتند که اجازه بدهید تا ما برویم سوریه و از این حرم ها دفاع کنیم.آن ها آمدند تا کسی نتواند به حرم حضرت زینب (س) جسارتی بکند و من به عنوان شاهد می گویم که طی این سال ها حتی یک لحظه هم پرچم گنبد حضرت زینب (س) نیم افراشته نشد و این از برکت خون شهدا است.

تولیت مصلی حرم حضرت زینب (س)گفت: آن روزها آن ها میخواستند که اثری از حضرت زینب (س)  نماند اما امروز می بینیم که آن ها رفتند اما حضرت زینب (س) ماند و این تحقق آن جمله حضرت زینب (س) است که می فرماید: بخدا قسم که نمی توانید نام ما را از بین ببرید.

آیت الله طباطبایی در ادامه با اشاره به نکاتی گفت: اکنون در سوریه، با عزت از نام حضرت زینب (س) یاد می شود و این نام از با عزت ترین نامها در سوریه می باشد.

ثبت نام کاروان های زیارتی سوریه تحت نظارت سازمان حج و زیارت از نیمه آذر ماه امسال آغاز گردیده است.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.