امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۸/۷/۹ تعداد بازدید: ۲۷
print

روسیه خطاب به آمریکا بازی احمقانه تحریم‌ها را متوقف کنید

تازه‌ترین دور تحریم‌های آمریکا علیه روسیه که به بهانه مداخله ادعایی مسکو در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا وضع شده است، با واکنش خشم آلود مقامات کرملین روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، وضع تحریمهای جدید علیه دو تبعه روس، سه شرکت و سه فروند هواپیما از سوی وزارت خزانه داری آمریکا به بهانه ارتباط با مداخله ادعایی مسکو در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا خشم مقامات کرملین را برانگیخت تا جایی که مسکو وضع این تحریمها را بازتاب یک بحران سیاسی در واشنگتن خواند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: «آنچه که بوروکراتهای واشنگتن را وادار ساخت که این تحریمها را وضع کنند، و اینکه چه ارتباطی میان هواپیماها- آنگونه که گفته شده- با مداخله در انتخابات آمریکا وجود دارد- هنوز مشخص نیست».

دیپلماتهای روسیه همچنین خاطرنشان کردند که آمریکا اشخاص معینی را دوبار و حتی سه بار مورد تحریم قرار دادند و مدعی شدند که «طراحان این تحریمها یا فاقد قوه ابتکارند یا با فهرستهای چندگانه خود گیج و سردرگم شده اند».

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که پویش تحریمهای بی پایان واشنگتن علیه مسکو نشانه ای دال بر وجود یک بحران عمیق سیاسی در آمریکا است و اینکه «بخشی از تشکیلات واشنگتن» از استعاره ضد روسیه برای دستیابی به «اهداف فرصت طلبانه خود» استفاده می کند.

به رغم آنکه مسکو از آمریکا می خواهد تا «بازیهای تحریم» را متوقف کرده و در گفتگویی معنادار مشارکت نماید، از آمادگی خود برای اقدام متقابل خبر داد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «همچون قبل، حمله به روسیه بی پاسخ نخواهد ماند. در عین حال، ما از سیاستمداران آمریکایی می خواهیم تا به بازیهای احمقانه تحریم که بی نتیجه است، پایان دهند و به موضع مبتنی بر عقل سلیم بازگردند».

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.