امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۸/۹/۲۰ تعداد بازدید: ۲۰
print

زنده نگه داشتن توافق هسته ای ایران یک مسئولیت جمعی است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه فرانسه با تأکید بر حمایت قاطع تمام شرکت کنندگانِ نشست وین از توافق هسته ای ایران گفت که این توافق آرا اهمیت بسیاری دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «جوزف بورل» مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه در یک نشست خبری مشترک با «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه ضمن اشاره به ناآرامی های اخیر در ایران و بیانیه اتحادیه اروپا در محکومیت نحوه برخورد با این ناآرامی ها، تأکید کرد که این موضوعی جدا از بحث هسته ای ایران است.

بورل در این باره گفت که در نشست وین «اخبار خوبی مبنی بر حمایت قاطعانه تمام شرکت کنندگان در این نشست از توافق [برجام] وجود داشت». 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: «ما در وین نشست کمیسیون مشترک برجام را برگزار کردیم. [این نشست] نشان داد تمام شرکت کنندگان از این توافق حمایت می کنند و خواستار حفظ آن هستند. این توافق آرا برای ما اهمیت بسیاری دارد».

بورل در ادامه گفت: «من در یادداشتی متعاقب این نشست اعلام کردم که حفظ و زنده نگه داشتن این توافق یک مسئولیت جمعی است؛ اما اگر روند منفی اخیر از جانب طرف هسته ای [ایران] متوقف نشود، این حمایت تداوم نخواهد یافت. اما اتحادیه اروپا و تمام شرکت کنندگان در نشست روز جمعه در وین از این توافق بسیار حمایت می کنند».

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.