امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۷/۷/۸ تعداد بازدید: ۴۴
print

ظریف وسواس آمریکا درباره ایران همه جا نتیجه عکس داده است

به گزارش خبرگزاری مهر، «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران در مصاحبه به المانیتور گفت: تلاش آمریکا برای بیرون کردن ایران از عراق مشکل ساز خواهد شد. فکر می کنم مسیر سیاسی آمریکا در تمامی منطقه خاورمیانه که بر وسواس در خصوص ایران متمرکز است در لبنان، سوریه و عراق نتیجه عکس داده و در سایر نقاط جهان نیز چنین خواهد بود.

ظریف در ادامه به مکانیسم مالی ارائه شده از سوی اتحادیه اروپا برای حفظ داد و ستد با ایران اشاره کرد و گفت: مطمئن هستم که این مکانیسم به ایران کمک می کند. این مکانیسم هر چند به طور کامل رضایت‌بخش نیست اما می‌تواند منافع ملموسی برای ایران داشته باشد. اما باید منتظر ماند و دید در نهایت نتیجه چه خواهد شد.

وزیر خارجه ایران در ادامه به فرافکنی های آمریکا در خصوص توانایی موشکی ایران اشاره کرد و گفت: آمریکا تلاش ها برای همکاری با متحدانش در خصوص برنامه موشک های بالستیک ایران را تضعیف کرد. این حقیقت است که خروج آمریکا از برجام، پایداری هر نوع توافقی را زیر سوال برده است چون هیچ تضمینی برای اجرای آن وجود ندارد.

ظریف در خصوص عراق نیز گفت: منافع ما مبتنی بر ایجاد ثبات در عراق است اما من تصور می کنم که اولویت های آمریکا بسیار متفاوت است. اولویت آنها مبارزه با ایران است و این سیاست محکوم به شکست است.

طریف در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه آیا اقدامی برای از سرگیری گفتگوها با آمریکا بعد از خروج ترامپ از برجام داشته است، گفت: چرا باید چنین کاری انجام دهم؟

به نوشته المانیتور متن کامل این مصاحبه امروز شنبه منتشر می شود.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.