امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۸/۷/۹ تعداد بازدید: ۵۰
print

لغو منع فروش اینترنتی پروازهای اربعینبدهی ۱۵ میلیون دلاری به نجف

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: در نشست دیروز این انجمن با سازمان هواپیمایی کشوری مقرر شد لیست سایتهای مجاز فروش اینترنتی پروازهای اربعین اعلام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که شورای عالی ترابری در نشست اخیر خود به ریاست وزیر راه و شهرسازی از ممنوعیت فروش اینترنتی بلیت پروازهای اربعین در سال جاری خبر داده بود، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد سازمان هواپیمایی کشوری قرار است لیست سایت های مجاز فروش اینترنتی بلیت پروازهای نجف و بغداد را اعلام کند.

امسال نیز طی هماهنگی انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری، نرخ بلیت پروازهای اربعین مدتی است مشخص و اعلام شده است.

برای تاریخ‌های ۲۰ تا ۳۰ مهرماه امسال، نرخ بلیت پروازهای تهران ـ نجف ـ تهران و تهران ـ بغداد ـ تهران ۲.۲ میلیون تومان و نرخ بلیت مشهد ـ نجف ـ مشهد و مشهد ـ بغداد ـ مشهد ۲.۸ میلیون تومان تعیین شده است.  

نرخ بلیت سایر شهرستان‌ها هم در مسیرهای نجف و بغداد مشابه نرخ تهران به نجف و بغداد است.

‌ نرخ بلیت‌های یکطرفه در مسیرهای تهران ـ نجف یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در مسیر مشهد ـ نجف یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

طبق اعلام مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری،  تاکنون ۶۲۶ مجوز پرواز برای ایام اربعین صادرشده و طبق برنامه‌ریزی تا ۷۲۰ مجوز برای پرواز به فرودگاه‌های نجف و بغداد ظرفیت ایجاد شد.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری‌ بیان داشت: ایرلاین‌ها می‌توانند درخواست خود برای ایجاد مسیر پروازی جدید به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال کنند تا در صورت موافقت نرخ‌گذاری بر اساس مسافت انجام شود.

وی افزود: امسال فروش اینترنتی بلیت هواپیما ویژه ایام اربعین ممنوع اعلام‌شده و با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی و پلیس فتا به‌شدت با آن برخورد می‌شود.

بلیت نجف برای اربعین نایاب شد

به گزارش خبرنگار مهر، علی رغم آنکه قرار بود بلیت پروازهای اربعین صرفا از طریق آژانس های هواپیمایی مجاز و همچنین سایت های شرکت های هواپیمایی به فروش برسد، اما بررسی های خبرنگار مهر نشان می دهد نه در آژانس های هواپیمایی و نه در سایت های ایرلاین ها امکان خرید بلیت اربعین وجود ندارد و تمام صندلی های موجود به فروش رفته است.

همچنین بررسی سایت های فروش اختصاصی ایرلاین ها نیز از پُر بودن همه پروازهای نجف خبر می دهد و تنها برخی شرکت ها تعداد محدودی صندلی پرواز به بغداد دارند.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.