امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۷/۷/۸ تعداد بازدید: ۵۸
print

مجله مهر: سیدسجاد طباطبایی، پژوهشگر روابط بین‌الملل درباره عکسی که از صندلی‌های خالی هنگام سخنرانی رئیس جمهور ایران منتشر شده بود، توضیحاتی را ارائه کرد و نوشت: چند نکته در باب مغلطه صندلی‌های خالی و مقایسه دو عکس!

در مجمع عمومی سالانه هر ۶ صندلی به یک کشور (۵صندلی نمایندگان و یک صندلی اضافی برای رئیس هیات) تعلق دارد که پر بودن یکی از آنها برای حضور آن کشور در صحن کفایت می‌کند.

اینکه شرایطی پیش بیاید که همه ۶ صندلی یک کشور پر باشد امری‌ست که معمولا در دو زمان افتتاحیه و اختتامیه مجمع ممکن است رخ بدهد و بدیهی است در هنگام سخنرانی رئیس جمهور امریکا که بلافاصله پس از افتتاحیه و سخنرانی سنتی برزیل ایراد شد، اکثر هیات‌های حاضر همچنان با همه اعضا در مجمع حاضر باشند.

با توجه به زمانبندی فشرده و متوالی سخنرانی‌ها (به دلیل تعداد بالای سخنرانان) عمدتا اعضای هیأت حاضر در مجمع، صحن علنی را برای استراحت و یا دیدارهای دوجانبه و... ترک می‌کنند. اما همواره یک صندلی کشورشان را برای اعلام حضور پر نگه می‌دارند. [تصویر سخنرانی مکرون-فرانسه-(سخنران نهم)]

و نهایتا در عکسی که  دستمایه تسویه حساب سیاسی عده‌ای و ارضای حس تحقیر ملی عده‌ای دیگر شده از مجموع حدود ۳۰ کشوری که محل جلوس هیات دیپلماتیک‌شان در عکس افتاده تنها جایگاه ۳ کشور بدون نماینده و خالی است!

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.