امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۸/۷/۹ تعداد بازدید: ۱۲۴
print

 ایجاد جریان سازی فرهنگی در پیاده‌روی اربعین حسینی ضروری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان تأکید کرد؛ تمام برنامه های فرهنگی اربعین توسط مردم انجام می‌شود و دستگاه های اداری تنها وظیفه پشتیبانی و تسهیل گری دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان، حجت‌الاسلام سعید مهدوی امین، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان در سومین جلسه کمیته فرهنگی ستاد اربعین این استان با بیان اینکه اساس پیاده روی اربعین این است که یک اتفاق فرهنگی رخ دهد، اظهار داشت: طی سال های گذشته بیشترین توان روی بحث امکانات، ایجاد موکب ها، اسکان، پذیرایی و... گذاشته شد و از این به بعد بیشتر باید به جریان سازی فرهنگی این حرکت عظیم نگاه کنیم.

وی با اشاره به تشکیل کمیته فرهنگی ستاد اربعین در استان، افزود: دو جلسه این کمیته تا کنون تشکیل شده و برنامه ریزی لازم در این حوزه نیز انجام شده و این جلسه به‌عنوان آخرین جلسه برنامه ریزی است و انتظار می رود از امروز برنامه ریزی هایی که انجام شده وارد مرحله اجرایی و عملیاتی گردد.

حجت‌الاسلام مهدوی امین با تأکید بر اینکه امسال سهم برنامه های فرهنگ در ستاد اربعین مشخص شده و بحمدلله پررنگ نیز هست، تصریح کرد: در ایام اربعین برنامه های فرهنگی قابل توجهی جهت اجرا پیش بینی شده از مهمترین آنها می توان به برگزاری دوره های آموزشی ویژه خدام موکب ها، آموزش و اعزام مبلغین، تولید و چاپ ویژه نامه اربعین، برپایی نمایشگاه از فعالیت های موکب ها در سال های گذشته، برگزاری مراسم اربعین در کربلای معلی، تولید و اجرای سرود، اجرای طرح نائب الشهید، اعزام کاروان اصحاب رسانه، تولید اپلیکیشن شامل اطلاعات مورد نیاز زائرین و همایش اختتامیه و تجلیل از خدام موکب های استان اشاره کرد.

وی با اشاره به نقش تسهیل گری دستگاه ها در اجرای برنامه های فوق اظهار داشت: تمهیداتی اندیشیده شده که ادارات و نهادها تنها وظیفه پشتیبانی و تسهیل گری برنامه ها را داشته باشند و تمام امور اجرایی توسط مردم و یا مراکز و موسسات مردم نهاد پیگیری و انجام گردد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان در پایان تبیین بیانیه گام دوم و تحکیم بنیان خانواده را محور برنامه های فرهنگی در اربعین سال جاری در لرستان عنوان و تصریح کرد: تبیین و تشریح بیانیه گام دوم انقلاب و سبک زندگی اسلامی با موضوع تحکیم بنیان خانواده، از مهم ترین برنامه های کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان لرستان در ایام تبلیغی ماه محرم و صفر سال جاری، خصوصا ایام اربعین حسینی است که انتظار می رود همه اعضای کمیته به این مهم توجه وی‍‍ژه ای داشته باشند.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.