امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۷/۵/۶ تعداد بازدید: ۸۱
print

بهره­ مندی ۵۲۹۱ دانش آموز از گفتمان­ های دینی در لرستان

کارشناس امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان از بهره­ مندی ۵۲۹۱ دانش آموز از گفتمان­ های دینی با موضوع آسیب­ های اجتماعی در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان، اردشیر ویسکرمی، کارشناس امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان با اعلام این خبر، گفت: در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ تعداد ۱۲۷ جلسه گفتمان دینی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی با مشارکت ۵۲۹۱ نفر از دانش آموزان دختر و پسر مدارس مقطع دوم متوسطه سطح استان برگزار گردید.

وی افزود: ضرورت اتخاذ رویکردی فعال و مسئله محور در گفتمان­ های دینی جهت پیشگیری و کاهش از آسیب­ های اجتماعی امری اجتناب ناپذیر می نماید. در واقع در سایه این فرآیند تعاملی است که ضمن آگاهی بخشی، قوه پرسشگری مخاطبین نیز فرصت ظهور و
بروز پیدا کرده و نه تنها در حوزه آسیب های اجتماعی بلکه در یک نگاه کلان­ تر بسیاری از چالش ­ها و معضلات فرهنگی و اجتماعی مرتفع می­ گردد.

ویسکرمی در ادامه تصریح کرد: در این راستا آنچه که اهمیت دارد توجه به این ضرورت است که در حوزه گفتمانی تولید محتوا متناسب با هریک از مناطق حاشیه نشین و سکونت گاه­ های غیررسمی انجام شده، و این امر مستلزم ارتقاع سطح دانش و شیوه­ های نوین ارتباطی اساتید گفتمانی است.

وی در پایان اظهار داشت: در راستای تحقق این هدف اداره کل تبلیغات اسلامی استان در سال جاری ضمن ارتقاع و پایش مستمر مهارت­های گفتمانی اساتید، برنامه گفتمان­ های دینی را در ۲۱ سکونت گاه غیررسمی که اولویت هدف می باشند با رویکردی مسئله محور و هم پوشانی با سایر فعالیت­ های دیگر برنامه­ ریزی و اجرا خواهد کرد.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.