امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۸/۷/۲۱ تعداد بازدید: ۵۳
print

مبلغین پیشگامان تبیین بیانیه گام دوم انقلاب

مبلغ در ماه مبارک رمضان 1440هجری قمری در مناطق مختلف استان لرستان به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب خواهند پرداخت.

حجت‌الاسلام حسین دولتشا، کارشناس اعزام و امور مبلغین اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان در مصاحبه با خبرنگار دفتر روابط عمومی این اداره کل نقش مبلغین شبکه تبلیغ را در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در فرصت تبلیغی ماه رمضان ۱۴۴۰هجری قمری در نقاط مختلف استان لرستان مهم عنوان کرد و به سؤالات مطرح شده به شرح ذیل پاسخ گفت:

-برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان در جهت استفاده از ظرفیت تبلیغی ماه رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری چیست؟
اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان جهت بهره‌مندی هرچه بیشتر اقشار مختلف مردم از فیوضات ماه مبارک رمضان اقدام به ساماندهی و اعزام ۸۰۰ مبلغ و مبلغه بومی و غیربومی به مناطق مختلف استان، خصوصاً مناطق محروم و
آسیب‌دیده از سیل‌های اخیر کرده است که این مبلغان هر یک به مناطق هدف اعزام و مقرر شده است با توجه به بافت فرهنگی و اجتماعی مناطق به ترویج فضای معنوی و برگزاری کلاس‌های آموزشی اخلاقی و قرآنی بپردازند.

- اقدام اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان در راستای استفاده از ظرفیت شبکه تبلیغ در جهت تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در ماه رمضان ۱۴۴۰هجری قمری چیست؟
شبکه تبلیغ در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) جزو پیشگامان تبیین گام دوم انقلاب در فضای اجتماعی و فرهنگی خواهد بود که البته در این راستا اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان با برگزاری چهار کارگاه آموزشی در شهرستان‌های بروجرد و خرم‌آباد با موضوع عملیات مشترک رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری و تبیین گام دوم انقلاب به آموزش تعداد ۵۸۵ نفر از روحانیون مستقر، طرح هجرت، ائمه جماعات و جمعه استان پرداخت تا از ظرفیت مبلغین شبکه تبلیغ به بهترین شکل ممکن در ایام تبلیغی ماه مبارک رمضان بهره ببرد.

- به نظر شما نقش نهادهای فرهنگی برای عملیاتی کردن گام دوم انقلاب چیست؟
برای عملیاتی کردن گام دوم انقلاب قاعدتاً تمام نهادهای فرهنگی باید با همدلی و هم افزایی در کنار هم قرار بگیرند و با استفاده از تمام ظرفیت های موجود در راستای پیشبرد اهداف بیانیه رهبر انقلاب اقدام کنند و جامعه را برای
ورود به یک مقطع جدید از تحولات انقلاب اسلامی آماده کنند و این امر در تمام سطوح آموزشی، علمی، تبلیغی به‌عنوان یک امر واحد دنبال شود.از طرفی نهادهای فرهنگی خود باید در جهت عملیاتی کردن گام دوم انقلاب الگوی مناسبی
برای اقشار مختلف جامعه باشند.

- چه برنامه ای در خصوص استفاده از ظرفیت مساجد استان در فعالیت های ماه مبارک رمضان دارید؟
مساجد همواره محور برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان بوده اند و نقش مهم آن ها نیز در اجرای فعالیت های فرهنگی، تبلیغی و مذهبی بر کسی پوشیده نیست. در این راستا سعی داریم تا از طریق اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و قرآنی از قبیل اجرای مسابقات قرآنی، برگزاری مراسم جزءخوانی، تفسیر قرآن، اهدای جوائز و... متناسب با رده های سنی اقشار مختلف جامعه خصوصا قشر جوان و نوجوان از ظرفیت بالای مساجد بهره مند شویم.

- مخاطب برنامه های تبلیغی اداره کل تبلیغات اسلامی چه اقشاری هستند؟
مخاطبین هدف این اداره کل عموم اقشار مختلف استان هستند، البته اهالی مناطق محروم و سیل زده استان و همچنین قشر جوان و نوجوان از جایگاه مهم تری برای ما برخوردار هستند و در برنامه ریزی هایی هم که انجام شده سعی کرده ایم در اعزام مبلغ، مناطق محروم و آسیب دیده را در اولویت قرار دهیم.

- در پایان چه توصیه ای برای عموم مردم در راستای بهره گیری از معنویات ماه مبارک رمضان دارید؟
ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خداست و فیوضات آن بر هیچ کس پوشیده نیست. آیات، احادیث و روایات بسیاری نیز در مقام و منزلت و اعمال این ماه مبارک نقل شده است که تمام روزه داران بر آن ها واقف هستند. از مهمترین اعمالی که در ماه رمضان به آنها سفارش شده است می توان به قرائت قرآن، قرائت ادعیه، اقامه نماز، استغفار، انفاق، صله رحم و... اشاره کرد. بنابراین باید قدر این فرصت تجدیدناپذیر الهی را دانست و تلاش کرد با تمام وجود از لحظه به لحظه برکات آن بهره مند شد.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.