امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ تعداد بازدید: ۱۰۴
print

مراسم اعتکاف رجبیه در لرستان به ماه رمضان موکول می‌شود

حجت‌الاسلام مهدوی گفت: با توجه به اهمیت حفظ سلامت معتکفین و به منظور کنترل سرعت انتشار ویروس کرونا مراسم اعتکاف رجبیه در لرستان به ماه رمضان موکول می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان، حجت‌الاسلام سعید مهدوی امین، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان با بیان مطالبی در این خصوص ضمن تشکر از همکاری عموم مردم مومن این استان در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، گفت: از ائمه جماعات و عموم مردم فهیم استان لرستان می خواهیم زمان برپایی اقامه نماز جماعت را در مساجد به حداقل رسانده و نمازگزاران نیز لوازمی همچون مهر، چادر، سجاده را با خود همراه داشته باشند و از دست دادن و روبوسی جدا خودداری کرده و نکات بهداشتی را جدی بگیرند.

وی در خصوص برگزاری مراسم اعتکاف سال جاری با توجه به شرایط ایجاد شده، تصریح کرد: با توجه به اهمیت حفظ سلامت معتکفین و کنترل سرعت انتشار و مقابله با ویروس کرونا و به وجود آمدن شرایط فعلی و همچنین تأکید مسئولین مراکز بهداشتی کشوری و استانی مراسم اعتکاف رجبیه سال جاری را به ماه رمضان موکول می‌کنیم.

حجت‌الاسلام مهدوی در ادامه اظهار داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان در راستای محروم نشدن مؤمنین از این فرصت عبادی، تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا مراسم معنوی اعتکاف به بهترین نحو در ماه مبارک رمضان برگزار شود.

وی در پایان تأکید کرد: درست است که امکان برگزاری آیین اعتکاف در منزل وجود ندارد اما می توان اعمال و مناسک آن را از قبیل: روزه، قرائت قرآن، قرائت دعا و.. . که نیاز امروز جامعه نیز هست را در منازل و در کنار خانواده برگزار کرد، که البته بخشی از این اعمال معنوی در همان ایام از طریق رسانه ها و خصوصا صدا و سیما منتشر و پخش خواهند شد.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.