امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۵/۸/۳ تعداد بازدید: ۳۸۱
print

اتئلاف ضد داعش برخی کشورها دروغ است

امام جمعه بروجرد گفت: اتئلاف ضد داعش برخی کشورها دروغ است زیرا تا کنون کوچکترین قدمی برای ضربه زدن به داعش و جلوگیری از خشونت ها و رفتارهای وحشیانه داعش نداشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان حجت‌الاسلام و المسلمین ترابی امام جمعه محترم شهرستان بروجرد در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان با اشاره به شروع عملیات آزاد سازی موصل عراق در هفته گذشته افزود: در این هفته نخست وزیر عراق فرمان حمله ارتش و نیروهای مردمی عراق را برای آزاد سازی شهر موصل داد.
وی اضافه کرد: این عملیات با هدف بیرون کردن داعش و آزاد کردن موصل آغاز شده، که به‌عنوان دومین شهر بزرگ عراق بعد از بغداد دو سال پیش توسط گروه تکفیری داعش با همراهی و کمک حزب بعث عراق اشغال شد.
وی اظهار داشت: آمریکا و مزدوران منطقه ای مثل عربستان، قطر و امارات با اشغال موصل بسیار خوشحال شدند زیرا پیش بینی می کردند که بغداد سریع سقوط می‌کند اما امروز پس از دو سال که از اشغال موصل می گذرد، ملت و ارتش عراق اراده کردند که این استان را از وجود داعش و دیگر گروه های تکفیری پاک کنند و در این روزهای اول نیز موفقیت های بزرگی داشتند.
بگفته وی پیروزی در عملیات موصل بسیار مهم و به منزله ریشه کنی داعش و تکفیری ها و تروریست ها در عراق است و پیروزی بزرگی برای عراق و امت اسلام محسوب می‌شود و همین موضوع آمریکا و مزدوران منطقه ای را به شدت نگران کرده است.
امام جمعه بروجرد افزود: اتئلاف ضد داعش برخی کشورها نیز دروغ است زیرا تا کنون کوچکترین قدمی برای ضربه زدن به داعش و جلوگیری از خشونت ها و رفتارهای وحشیانه داعش نداشته و برای تنها برای فریب افکار عمومی دنیا است، زیرا خودشات این گروه را ایجاد، و حمایت کرده اند.
داعش موجود آمریکا و صهیونستهای بین الملل است و اما برای فریب افکت خود را عضو اتئلاف ضد داعش وی تاکید کرد: ملت عراق برای آزاد سازی بقیه شهرهای اشغالی اش نه نیاز به آمریکا دارد و نه ترکیه و اردوغان، بلکه ملت عراق این شجاعت و شهامت و قدرت را دارد که داعش را از سرزمینش ریشه کن کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی انتخابات از سوی رهبر انقلاب اسلامی افزود: در ابتدای این هفته رهبر حکیم انقلاب اسلامی سیاست های کلی انتخابات را در ۱۸ بند به روسای قوای سه گانه و رییس مجمع تشخیص مصلح نظام ابلاغ کردند.
وی افزود: مدتها بود شخصیت های حقیقی وحقوقی کشور بر این نکته تاکید داشتند که قوانین و ساز وکار فعلی انتخاباتی کشور به دلایل مختلف از کارآمدی لازم و کامل برخوردار نیست و با تحولات سیاسی اجتماعی نیاز است که این قوانین و ساز وکارها مورد بازبینی و تغییر باشد و نقایص آن رفع شود.
وی اضافه کرد: ابلاغ سیاست های کلی انتخابات از سوی رهبر راه را برای ترمیم و اصلاح و ارتقا آن باز کرد ولی باید به نکاتی توجه شود زیرا این سیاست ها همانگونه که از نامشان پیداشت کلی اند و جنبه راهبردی دارند و عملیاتی کردن این سیاستها مشروط و نیازمند به تهیه و تصویب قوانین است و باید توسط دولت و نهایتا مجلس به قانون تبدیل و عملیاتی شود.
وی بر سرعت عملیاتی کردن این سیاست ها تاکید کرد و گفت: نهادهای مسوول بدون فوت وقت در اسرع وقت با تلاشی مضاعف باید نسبت به تعیین راهکارهای لازم و تصویب قوانین و عملی کردن این نقشه راه اقدام کنند و این طور نباشد که این سیاست ها مدتها طول بکشد تا در قالب برنامه ها ارایه شود بلکه باید نهادهای مسئول با سرعت و دقت این سیاست ها را در قالب برنامه ها و قوانین بیاورند تا در انتخابات سال اینده از آنها بهره بگیریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار نخبگان جوان کشور با مقام معظم رهبری در هفته گذشته افزود: درا ین دیدار حضرت آقا جوانان نخبه را هدایای نفیس الهی و امانتی در دست مسئولان دانستند و با تاکید بر اینکه حتی لحظه ای در دفاع از جامعه علمی و نخبگان کشور کوتاه نمی آیند فرمودند که تکیه بر نخبگان، ایران را به کشوری پیشرفته و قدرتمند و شریف تبدیل می‌کند.
وی افزود: رهبر در این دیدار از عدم پیشرفت علمی کشور در این چند سال اخیر گلایه کردند و فرمودند با توجه به عقب ماندگیهای علمی نه تنها نباید حرکت علمی کشور متوقف شود بلکه باید رشد داشته باشد و سرعت بگیرد.
وی اضافه کرد: ایشان در این جمع از کند شدن و توقف برخی طرحهای کلان تحقیقاتی مثل هوا فضا، ماهواره و هسته ای اظهار نگرانی کردند و فرمودند که مسوولان باید همت کنند و نقاط ضعف را شناساییو رفع کنند زیرا این کندی حرکت خسارت بزرگی برای کشور است.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:

مطالب مشابه

© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.