امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۶/۲/۴ تعداد بازدید: ۳۹۴
print

حضور باشکوه مردم بروجرد در نماز عبادی_سیاسی جمعه

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته باحضور باشکوه اقشار مختلف مردم بروجرد اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان، آیت اله ترابی، امام جمعه شهرستان بروجرد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان طی سخنانی اهمیت به مسائل دینی را در رشد استعدادها بسیار موثر دانست و از همه دستگاهها خواست برای رفع نیاز های اساسی مردم تلاش وکوششی جانانه کنند.

وی افزود:در فضیلت احمد بن موسی(ع) سخن بسیار است. به طور کلی از آنچه نسب شناسان، علمای رجال، محدثان، محققان، مورخان،‌ مولفان و نویسندگان در خصوص احمد بن موسی(ع) و فضایل وی نوشته اند،‌ بر می آید که او کریم، شجاع، فاضل،‌ صالح، پرهیزگار، صاحب ثروت و منزلت، بزرگوار و با عزت بوده و نزد پدرش منزلتی خاص داشته است.

در خطبه های نماز جمعه ترابی امام جمعه بروجرد گفت: ماه رجب از جمله ماه های پرخیر وبرکتی است که باید قدر دانسته شودواز لحظه های سراسر معنوی آن برای قرب به خداوند متعال کسب فیض نمودوسعادت افرادی که دراین ماه بیشتر به ذکر ویادخدا می پردازنداز ارزش معنوی بالایی برخورداراست.

آیت اله ترابی گودرزی درخطبه دوم خود ابتدا امت اسلامی را به تقوای الهی فراخواند واظهارداشت یگانه راه سعادت ورستگاری دنیا وآخرت رعایت تقوای الهی است.

ایشان همچنین دراین بخش از سخنان خود زیارت جامعه کبیره را که یک دوره کامل امام شناسی است از جمله یادگاری های ارزشمند آن امام ذکرکرده وامت اسلامی را به شناخت هرچه بیشتر ائمه معصومین سفارش کرد.

وی درادامه گفت: نظام جمهوری اسلامی شکل نوینی از نظامهای حکومتی است که تلاش میکند با الهام از قوانین وتعالیم نجات بخش اسلام الگوی زندگی جدیدی در عرصه های سیاسی واجتماعی بشر امروزی ارائه دهد تا براساس آن نیازمندی های مادی ومعنوی انسان توامان فراهم شود.

وی در پایان تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری یک تکلیف شرعی است و برمردم ومسئولین لازم است با برنامه ریزی شایسته ومناسب را که امسال به نام سال اجرای اقتصاد مقاومتی،تولید واشتغال نامگذاری شده است جامه عمل بپوشانند.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.