امام مهدی (عج): من ذخیره خدا در روی زمین و انتقام گیرنده از دشمنان او هستم
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ تعداد بازدید: ۴۳۲
print

انتقاد امام جمعه دورود از بگومگوهای روسای دو قوه از پیشگاه شهدا و ملت خجالت بکشید

امام جمعه دورود درخطبه نماز جمعه این هفته که در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهرستان دورود برگزارشد، در واکنش به منازعات رئیس دو قوه اظهارداشت؛باید از پیشگاه این شهدا و ملت خجالت ب

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان حجت‌الاسلام و المسلمین حقیان امام جمعه دورود در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهرستان که مورخ ۱۷دیماه۹۵با حضور جمع کثیری از مردم متدین این شهرستان برگزار شد، در خطبه های نمازپس از حمد و ستایش خداوند و دعوت مردم به تقوا و عمل نیک،به نزاعی که بین رئیس جمهور و رئیس قوه قضایه بوجود امده و تبدیل به طعنه و کنایه و سخنرانی علیه یکدیگر شده است اشاره کرد و گفت: اینکه امروز در خطبه های نماز جمعه تذکراتی به این مسئولین داده می‌شود از باب تکلیفی است که همه ی ما بر عهده داریم چرا که امروزه شاهد تداوم این منازعات لفظی که در رسانه ها هستیم که این امر باعث شده ما به این رسالت خود در خطبه ها عمل کنیم و حاکمان اسلامی را نصیحت کنیم.
امام جمعه دورود با اشاره به تبعات منفی این منازعات بین روسای دو قوه گفت: تداوم این منازعات تبعات بسیار منفی دارد که این ۲ مسئول گویا چشم و گوششان کر شده و نمی توانند این تبعات را ببینند.
خیلی از مردم مسئولین را به‌عنوان نظام جمهوری اسلامی می بینند و این باعث ایجاد بدبینی نسبت به نظام جمهوری اسلامی مشود که یک ظلمی بزرگ و گناه نابخشودنی است.
شما روحانی هستید و در لباس دین یک رسالت حکومتی پیدا کرده اید، پس باید اخلاق محور باشید و اینکه خودتان پایبند به اخلاق نباشید ظلم به مردم است.
یک فضا و دریای ازادی برای دشمنان نظام چه در خارج و چه داخل از کشور ایجاد شده و دشمنان در حال استفاده از این فرصت هستند و به اهداف شوم خود می رسند، این نزاع ها باعث می‌شود دشمن جرات پیدا می‌کند که وارد حریم این کشور شود و شما باید اینها را ببینید و نباید فضایی ایجاد کنید که دشمنان علیه این مردم و حکومت سوء استفاده کنند.
همه ی ما ارزو می‌کنیم که در طول حیات یک فرصت خدمت پیدا کنیم که شما با اعتماد مردم و اعتماد رهبر انقلاب به این ارزو رسیدید که به مردم خدمت کنید ولی با این اختلاف ها در حال از دست دادن این فرصت هستید. ما فرصت های زیادی داشته ایم که سوخته است و شما نباید جز کسانی باشید که فرصت ها را ناجوانمردانه بسوزانید.
یک وظیفه سیاست گذاری و تصمیم گیری دارید و یک وظیفه اولویت بندی مسائل و مشکلات کشور؛ این فرصت ها را مفت و مجانی از دست می دهید و اینها اثرات نامطلوبی است.
خطیب نماز جمعه دورود با بیان اینکه مسئولین از این تبعات منفی نزاع ها غافل هستند اظهار داشت: چند ماهی است که این مسئولین از این موضوع غفلت می‌کنند، تا کی باید رهبری نظام به خاطر ندانم کاری شما ها هزینه بدهد؟ تا کی باید به دروازه خودی گل بزنیم و رهبری از ما دفاع کند؟ باید از پیشگاه این شهدا و ملت خجالت بکشیم که چنین فضایی را به جای رفع و دفع مشکلات بوجود آورده ایم.
وی در ادامه عنوان کرد: این نزاع در حال گسترش در بین مردم است و از آنجایی که ما در آستانه ۲ انتخابات بزرگ هستیم، نباید به این شکل عمل کنیم که موجب سوء استفاده دشمن از فضا و برهم خوردن وحدت مردم شویم.
امام جمعه دورود خطاب به رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه گفت: نصیحت ما به شما این است که خودتان پایان دهید چرا که شما به جای اینکه نشست های سران قوه را در دائما برگزار کنید و صحبت ها را در این نشست ها انجام دهید، آنها را به مجامع عمومی و تریبون ها کشانده اید که باعث ملتهب کردن افکار عمومی شده اید که این امر یک دغدغه به مشکلات مردم و مسئولین اضافه کرده است.
حقیان در ادامه بیان داشت: شما تحصیلات دینی دارید و به ایات و روایات آگاه هستید و خوب میدانید که خداوند در خصوص تفرقه و منازعات در قران می فرماید: اگر با هم نزاع و اختلاف پیدا کردید؛ شوکت و قدرت و عظمت خود را از دست می دهید.
وی تصریح کرد: در ایام ریاست جمهوری امریکا هر کدام فرصتی پیدا می کردید کاندیدهای امریکا را نصیحت می کردید به اخلاق مداری ولی اکنون خود خلاف آن عمل می‌کنید.
امام جمعه دورود در پایان تاکید کرد: مردم ما چنین روحیات و اخلاقی را به هیچ وجه از هیچ مسئولی در این نظام نمی پذیرند و نخواهند پذیرفت.
پس از بیان این جمله تکبیر نمازگزاران در مصلی طنین انداز شد و مهر تاییدی شد بر سخنان امام جمعه شهرستان مبنی بر، مورد تایید نبودن بگومگوهای روسای دو قوه در جمهوری اسلامی ایران.

  • - گردآوری: تبیان لرستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.